Pradžia » Medicininis kalbos egzaminas Vokietijoje

Medicininis kalbos egzaminas Vokietijoje

Nesu tikras, kiek įžangos reikia, bet trumpai drūtai: atlieku praktiką (Hospitation) neurologijos skyriuje Soest mieste Vokietijoje jau nuo vasario pradžios. Prieš tai pusę metų dirbau priėmimo gydytoju Lietuvoje. Prieš kelias dienas laikiau kalbos egzaminą (paskutinis žingsnis prieš darbinantis). Po universiteto baigimo iki egzamino užtrukau 13 mėn., kas yra pakankamai neblogas rezultatas. Noriu pasidalinti įspūdžiais, nes pats eidamas link gydytojavimo Vokietijoje norėdavau jų internete rast, bet lietuviškai menkai ką rasi.

Išlaikiau medicininės kalbos egzaminą, taip vadinamą FSP. Jis reikalingas norint dirbti gydytoju Vokietijoje. Ne ES šalyse mediciną baigusiems dar reikia laikyti ir medicininių žinių egzaminą, o ans yra sunkus (pasak to, ką girdėjau).

Beje man kaip ES piliečiui žyyymiai lengviau atlaikyti biurokratiją. Sunku, gal kiek ir tingiu, aiškiai nupasakoti, kas ir kaip tiksliai lengviau, bet papasakosiu trumpą epizodą, mano manymu, atspindintį bendrą situaciją. Šefas (Chefarzt – skyriaus vedėjo atitikmuo) skambina į Ärztekammer (manau, kad tai Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie SAM atitikmuo) dėl mano reikalų (smagu, kad biurokratijos reikalus padeda tvarkyti pati ligoninė) ir sako: Turim tokį gydytoją, jam reikia to ir to, jis iš Litauen. Sekantis sakinys: Taip, taip ES pilietis… Ir tokių situacijų buvo jau keletas.

Egzamino eiga aprašyta čia: http://www.lernen.lt/fachsprachprufung-egzaminas-islaikytas/ aš, kaip ir įrašo autorė, laikiau FSP Miunsteryje.

Mano tekusį klinikinį atvejį aprašiau ir pasidalinau su kolegomis (dalinimasis vyksta čia https://www.facebook.com/fachsprachp – visiškai būtina grupė ruošimuisi egzaminui). Kiekvienoje žemėje egzaminas organizuojamas atskirai ir yra sukurtos atskiros grupės FB). Dalinuosi savo klinikiniu atveju ir čia. Parašiau vokiškai ir skubėdamas. Tai štai taip atrodo mano rašytas vokiškas tekstas skubant, be žodyno ir t.t. Įprastai sėdžiu įsijungęs https://www.dict.cc/ ir https://konjugator.reverso.net/konjugation-deutsch.html

Dabar atostogauju gimtinėje (matėt kaip sutvarkyta Vienybės aikštė, Kauko laiptai Kaune?), po to grįšiu, kovosiu su biurokratija ir rugsėjį tikiuosi būti įdarbintas. Tada tikiuosi parašyti šį tą apie niuansus darbinantis, o po to ir apie pirmąsias algas, nuomos reikalus ir gal netgi apie pirmąsias patirtis dirbant. Nors gi ir dabar dirbau, tik kad nemokamai ir be teisės dėti parašą). Visgi seselės kartais sakydavo dėėėėk ir aš dėdavau 😀

5 thoughts on “Medicininis kalbos egzaminas Vokietijoje”

    1. Prisidedu prie sveikinimų! 🙂
      Su nekantrumu laukiu tavo darbo pradžios už pinigus ir su tuo susijusių naujienų.
      Ir gaila, kad mūsų protai išteka iš LT 🙂

  1. Labai džiaugiuosi už Jus! Sėkmės! Šioje pasaulio dalyje gydytojai yra svarbiausia visuomenės dalis!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *