Pradžia » 2019-08 investicijos

2019-08 investicijos

DEGIRO:

Portfelio dydžio kitimas nuo investavimo pradžios 2019-02.
Portfelio sudėtis

Šioje diagramoje matyti, kad pirkau tai šį tai tą.

Dabar esu nusprendęs pirkti išimtinai iShare Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc). Taip nusprendžiau perskaitęs J. L. Collins ,,Stock series” straipsnių ciklą. Norėčiau sulaukti kritikos dėl to. 100% akcijos… Kol kas man patinka taip dėti pinigus, nes tai paprasta (https://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle) ir kiek skaičiau 100% akcijų neatsilieka nuo portfelių, į kurių sudėtį įeina obligacijos.

-Ar suvoki tokio investavimo riziką? – paklausite.

-Nežinau, recesija parodys kaip laikausi psichologiškai. Įtariu, kad problemų nekils, nes finansų fliuktuacijas teko patirti tuomet, kai žaidžiau daug pokerio, tad tikiu, jog esu pakankamai užgrūdintas.

Išnašų paaiškinimai dėl skaičiavimo ypatumų: čia

Viso įdėta į P2P: 2,883.69€ nebuvo dėta nieko papildomo per pastaruosius mėnesius, viskas į ETF.

Viso investuota: 4101,79€ (+398,36€ nuo gegužės vidurio)

Vertė: 5108,86€ (+461,19€ nuo gegužės vidurio)

Komentaras: ETF’ai verte jau beveik siekia 25% portfelio. Toliau didinsiu jų kiekį. Tikiuos, kiek pagreitinti progresą, nes baigiau studijas, pradėjau dirbti.

Pasiekiau pirmąjį tūkstantį pasyvių pajamų!!!

P.S. Iš neįvykusio Paysera STO pinigai buvo atgauti ir suinvestuoti į ETF.

10 thoughts on “2019-08 investicijos”

 1. Lietuvoj. Nebijau, kol kas girdėjau gal tris tokius atvejus tad esant tokiam mažam įvykių skaičiui, manau, nėra ko nuogąstauti 🙂

 2. Ar ne per sudėtingas portfelis? Daug dubliavimo tarp ETF turinio. Visai nėra emerging markets. Obligacijos tik Vokietijos, kas sudaro tik 5% visos obligacijų rinkos.

 3. Taip, sudėtis kol kas kreiva. Laikui bėgant, manau, viskas atrodys logiškiau.
  SP500 sudubliuoti, nes pirma nusipirkau distributing tipo, bet vėliau panorau accumulating tipo.
  Obligacijų apskritai planuoju neturėti, tad kiek jau nusipirkau tiek lai ir stovi.

 4. Labas,
  Džiaugiuosi, jog atradau tavo, balticmustache ir honestfire svetaines šiais metais. Nuo kovo mėnesio pats pradėjau po truputį investuoti į P2P. Nesu iš programistų, ar dar kokių protingų žmonių 😀 bet paprastas 26 m. vaikinas, dirbantis pakankamai sunku darbą už 800 eur ir svajojantis mesti tą darbą dėl darbo, dėl to, jog valgyti reikia kas mėnesį. Aišku dabar atrodo su tokiom mano sąlygom yra neįmanoma anksčiau pensijos pasiekti FIRE.. bet, kolkas nenoriu pasiduot ir gyvent kaip dauguma lietuvių 🙂
  Ateity pats planuoju prisijungti prie jūsų FIRE klubo ir sukurti kokį panašų blogą (nors šiuo momentu neįsivaizduoju kaip tai daroma.. :D)
  Šiuo momentų investuoju:
  1. Investicinis gyvybės draudimas PZU (čia mano pats šudiniausias sprendimas, ne iš karto tai supratau);
  2. INVL III pakopa;
  3. P2P (PK, SAVY) apie 400 Eur nuo 2019 kovo mėn. Paskaitęs jūsų blogus, dar į Finbee prisijungsiu;
  4. Profitus 400 Eur nuo 2019 kovo mėn.

  Planuoju pradėt investuot į ETF, tačiau taip pat kolkas nelabai gaudausi kaip tai pradėt daryt.

  Nežinau kam visą tai parašiau, bet nuo jūsų blogų taip užsidegiau, kad norisi kažką keist ir už tai didelis ačiū tau ir tavo kolegoms!

 5. Super! Aš irgi džiaugiuos juos atradęs 🙂 mane irgi FIRE idėja laaabai uždegė ir labaiii gerai, kad parašei,nors nežinai kodėl (y)

  Į ETF galimybės investuot su kol kas nedidelėm investicijom ir esant LT rezidentui aš žinok irgi nelabai žinau kaip. Gali pabandyt pasidomėt ETFmatic, BM forume yra didelė tema apie tą platformą

  Aš pats investuoju į tavo tris minėtas platformas (y)

 6. Stoic, ačiū už atsakymą!

  Dėl ETFmatic paskaitysiu.

  Dar klausimėliai:
  1. Kaip su deklaravimu (žinau, jog iki 500 Eur palūkanų nėra GPM), kaip suprantu viską į VMI pateikia P2P platformos pačios? o jeigu reikia deklaruot, tai 55 kodu reikia pačiam rankiniu būdu sudėt visas gautas palūkanas iš visų platformų (PK, savy it t.t.) ir įrašyt sumą?
  2. Tau gaunasi per Degiro investuot į ETF dėl to, jog anksčiau buvai ten užsiregistravęs? Nes dabar kaip suprantu nėra galimybės patekti į Degiro.

  Didelis ačiū! 🙂

 7. 1. Net jei palūkanos nesiekia 500EUR visvien deklaruoti reikia. Kaip suprantu, duomenis pačios VMI pateikia tik lietuviškos platformos ir taip, jei platforma pati duomenų nepateikia, reikia pačiam įvest palūkanas (kodo nepamenu, turbūt gerai sakai, kadd 55, galbūt tai buvo 58). Sumas įrašinėti, manau, reikia atskirai kiekvienai platformai, o ne sudėti visas palūkanas iš visų platformų.

  2. Gaunasi, nes trumpam buvau Vokietijos rezidentas, sėkmingai atsidariau N26 banko sąskaitą. Dabar Vokietijos rezidentas nebesu, AFAIK, DEGIRO mane gali betkada išmesti, nes Lietuvos rezidentams paslaugų neteikia, bet abejoju, kad taip bus. (Beje, adresą account’e pasikeičiau į lietuvišką)

 8. Labas, Repo. Nebus rugsėjo apžvalgas planuoju daryt kas ketvirtį ar net rečiau, nes skaitytojui iš to maža naudos (tik smagu akis į skaičiukus paganyt), o ir man pačiam jos maža. Artimiausią portfelio apžvalgą planuoju gruodžio pradžioje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *