Pradžia » 2023m. II ketvirčio investicijų ir dar šio to apžvalga

2023m. II ketvirčio investicijų ir dar šio to apžvalga

Ligoninėje, mūsų skyriuje jau kelios dienos lietuvaitė praktikantė. Man didelis džiaugsmelis, per savo 3 metus dar nebuvau vienu metu vienoje ligoninėje su tautiečiu. Ji lygiai kaip ir aš 2018 m. – pirmąkart Vokietijoje ligoninėje, kalbos lygis taip sau. Dušas tikrai šaltas. Aš 2018 m. vasarą buvau Bavarijoje, išmokau imti kraują, vesti veninius kateterius ir bandžiau nesimaišyti po kojomis. Rūpinuosi viešnia kaip kad būčiau norėjęs, kad kas manim tuomet būtų rūpinęsis.

Buvau su draugu Porte ir Lisabonkoje – patiko, pradžia balandžio, bet perdegiau saulėje. Buvau Kalabrijoje, Italijoje gegužę. Patiko, gausiai tepiausi kremais nuo saulės, oda luposi mažiau.

Pradėjau bėgioti. Ką reiškia pradėjau?.. 10 km nubėgdavau ir seniau, gi, dabar bandau kilometrų ir minučių kiekį kelti. Pusmaratonį kaip minimum, nors akys krypsta į maratoną, bet nenoriu numesti svorį, kurio ir taip ne krūvos. Nusipirkau bėgimo diržą, į kurį galima vandens įsidėti (po 10 km jau norisi gerti, gal net užkąsti). Juokinga, nes seniau nesuprasdavau ,,tų” bėgimo fanatikų,

Žaidžiau futbolą su vietiniais vaikigaliais, išsisukau čiurną. Kasmetinis įvykis. Darbe šlubavau, for strong men, no problem.

Toliau lankau online psichoterapiją, ima vis labiau patikti, vis daugiau atsiveriu, rodos, vis šį tą naujo apie save suvokiu.

Buvau ,,jaunųjų neurologų” renginyje Göttingen’e. Kietas studentų knibždantis miestas, o kas liečia ,,jaunuosius neurologus” tai nuo jų ateity laikysiu neadekvačiai didelį atstumą.

Prabėgau 12 km MudMasters renginy ( vokiškas bebro kelio ar alpha run atitikmuo). Nusibalnojau alkūnes, nusilupo oda nuo delnų, užsiregistravau 16-ai km rugsėjį.

Buvau seminaruose Dortmunde, buvau PJ-Day Miunsterio universitetinėse klinikose. PJ – praktisches Jahr, lietuvškai – internatūra. Buvo labai įdomu pamatyti, kokias lėšas meta ligoninės, kad užverbuotų jaunąjį studentą, kad jis jų ligoninėje atliktų internatūrą su viltimi, kad galbūt jaunasis kolega po studijų panorės toje ligoninėje dirbti. Ką aš ten veikiau? Ogi reklamavau mūsų neurologijos kliniką. Patiko, nes vietoj normalios dienos su stresu ir panašiai, stovėjau už stendo… Interesantų daug nebuvo, nes neurologija nėra privaloma internatūros dalis, ją galima pasirinkti esant norui. Lietuvoje internatūra trunka vieną pusmetį, Vokietijoje – du.

Žaidžiau ,,disch golf”. Kaip golfas tik kad frisbius mėtyt. Geras reikalas.

Deklaravau mokesčius. Pats. Atgavau 530 Eur už 2022m.

Buvau pas puskę svečiuose Olandijoje. Nemenkai pasportavom. Mačiau UNESCO malūnus. Inspiravo bėgioti.

Gavau sutartį iš naujo klubo (psichiatrija Dortmunde, kur dirbsiu kitąmet). Kontraktą pasirašiau.

Skaičiau kolegoms seminarą ligoninėje apie naują vaistą nuo Alzheimerio – Lekanemabą. Kaštuoja virš 20 k USD metams, bet studijos sako, kad veiksmingas. Time will tell.

Teko pravažiuoti reanimobiliu su reanimatologu (Notarzt). Įsinorėjau ir aš tokiu tapti, užsiregistravau į intensyvius kursus gruodį, kurie truks 8 dienas. Kainavo per 1k EUR, ligoninė apmokės. Labai nustebau, kad gavau tiek daug laisvų dienų mokslams. Ligoninė suinteresuota, kad žmogus iš vidaus būtų tuo Notarzt, jiems kažkaip pigiau užsiauginti savą nei samdyti pašalinę darbo jėgą. Visgi noras būti Notarzt jau privėso, nemanau, kad pati tinkamiausia specialybė mano charakteriui.

Investicijose nieko naujo. ETFs + maži kiekiai Crypto.

Ketvirčio pajamos: 15 946 € Ketvirčio išlaidų ir savings rate nebesuskaičiuoju.

Investing rate (investuota pajamų dalis procentais): 30 %

Viso investuota: 56 358 € (+4 800 € nuo kovo pab.)

Vertė: 64 809€ (+7 507 € nuo kovo pab.) Pelningas ketvirtis.

Interaktyvus grafikas: https://infogram.com/aktuelle-grafik-1hd12yxj80qxw6k?live

2 thoughts on “2023m. II ketvirčio investicijų ir dar šio to apžvalga”

  1. Puikus įrašas! Suintrigavo, dėl ko nepatiko jaunieji neurologai (nors atsakymą nesunkiai nujaučiu)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *