Pradžia » 2023m. IV ketv. investicijų ir dar šio to apžvalga

2023m. IV ketv. investicijų ir dar šio to apžvalga

Smarkus ketvirtis. Ne tik investicijų prasme.

Ėmiau lankyti boksą (kažkoks tai ale policijos bokso klubas). Yra dvi grupės: Wettkampf (varžybinė) ir Fitness. Į varžybinius nenorėjo manęs imt, nes per senas. Gal širdy ir norėjau, bet nusprendžiau čia maksimumo nespausti ir einu į Fitness grupę. Lygis kaip Vokietijai ir būdinga – žemas, dukart per savaitę, kaina 15 EUR/mėn. Pigu.

Skambinausi į vairav. mokyklą, motociklo teorijos pamokas galėčiau pradėti lankyti sausį. Matysim. Pasidomėjau, ar galima teoriją išsilaikyti eksternu, kiek supratau – ne.

Pavyko draugei surasti internatūros vietą mano mieste. Didžiausias organizacinis pasiekimas gyvenime. Ta prasme, dar nesu iki šiol kažko tokio sudėtingo suorganizavęs. Daugybė skambučių ir biurokratijos. Pasijaučiau kaip tikras manager´is.

Su kolegomis buvom operoje ,,Užburtoji fleita“. Su vokiškais ,,supertitrais” (super-, nes jie buvo virš scenos, o ne apačioje (sub-), kaip įprasta. Opera buvo nuobodi, kaip ir tikėjausi, veik nieko nesupratau. Nekartosiu dar ilgai ir niekam nerekomenduosiu.

Su kolega latviu aplankėm Prahą. Geros Bolt kainos. Aptarėme įv. intymius klausimus.

Turėjau baisiausią visų laikų budėjimą (o jų būta iš viso, manau, per 150), ko gero, aprašysiu ,,Die Abteilung” serijoje. Jei prisiminsiu dar. Po to budėjimo prireikė 24 val. fiziniam ir dar 24 val. psichiniam atsigavimui.

Padėjau neterminuotus indėlius į TradeRepublic brokerį ir Check24 bankus už 4% palūkanų. Pavyko sukaupti apie ~3 mėn. išlaidų dydžio juodos dienos fondą!

Vieną savaitgalį turėjau svečiuose vaikystės draugą. Papliurpėm, šį tą aplankėm. Nerūkėm ir negėrėm (išskyrus protein shake).

Praėjau ,,technikinę“ savo automobiliui. Pirmąkart teko tai daryti Vokietijoje. Kainavo apie 150 Eur. Susideda iš dviejų dalių: Hauptuntersuchung (HU) ir Abgasuntersuchung (AU). Nežinau, kodėl dvi dalys, gi, kiek supratau vis vien reikalingos abi.

Su bendradarbiasi buvom Lasertag´e. Be galo smagus reikalas. Tokia skyriaus ,,ekskursija“.

Kurį laiką naudojausi ,,Hello Fresh“. Tai kaip Netflix´as tik kad vietoj serialų gauni maisto produktus ir naujus receptus kas savaitę. Brangoka, apie 8 EUR už nedidelę porciją, bet sutaupai laiko apsipirkimui, nieko neišmeti ir gauni progą patobulinti savo gaminimo įgūdžius.

Dvi dienas mūsų ligoninėje buvau ,,Basic life support” ir ,,Advanced cardiac life support“ mokymuose. Kursai, nors vietiniai, bet kokybiški. Dalyvauju dar ir online neurologijos kursuose, reikia žiūrėti online paskaitas, išlaikyti testukus. Buvau seminare ir savo mieste, Unnoje. Gruodžio pradžioje 8 dienas iš eilės be pertraukų nuo ryto iki vakaro buvau ,,Notarztkurs“ Arnsberg mieste. Paskaitų kokybė labai aukšta. Kyla pasvarstymų ateityje tapti ,,Notarzt“. Nežinau tiksliai, koks lietuviškas specialybės atitikmuo. Bet kuriuo atveju tai gydytojas, kuris važiuoja su reanimobiliu tuomet, kada greitukės paramedikai neturi reikalingų kompetencijų tvarkytis su situacija.

Kursuose keliskart teko vaidinti Notarzt, buvo kuriamos stresinės situacijos. Gaivinant kūdikį pasimečiau, gavau black out, nedirbo galva. Pasirodo vaikui buvo anafilaksinis šokas, o aš nieko neklausiau, tiesiog gražiai paimiau kūdikį iš tėvų rankų ir liepiau komandai pradėti reanimuoti. Labai smarkiai kirto per pasitikėjimą savimi. Visgi jau sekančią dieną pasitikėjimą savimi atstatyti pavyko, kitoje užduotyje pasisekė ženkliai geriau.

Parodomojoje gelbėjimo operacijoje atvažiavusi gaisrinė gražiai kaip skardinę atidarė mašinėlę. Įstabu, kad kurso organizatoriai gali sau leisti tokio mąsto demonstraciją.

Lapkričio 1d. nubėgau maratoną. Iki tol maksimumas buvo 27 km. Vieną gražią dieną pasiėmiau 1,5 L vandens, energetinių ,,geliukų“ (lyg 6) ir berods 3 šokoladukus ir nubėgau. Maršrutą suimprovizavau bėgdamas. Vandens reikėjo bent 2 L, geliukų reikėjo bent 8. Tad pabaiga buvo sunki. Užtrukau 5,5 val. Po to nebebėgau nei karto ir juokavau, kad su bėgimu užbaigiau amžiams. Įstabu, kad nuo 27 km iki 42 km pakilti gali vos piršto spragtelėjimu, prireikė tik pakankamai vandens ir angliavandenių.

Lapkričio 28d. buvo, ko gero, didžiausias atsistojimas ant scenos. Knappschaftskrankenhaus Dortmunde pristačiau klinikinį atvejį prieš 30 kolegų. Viso labo 10 min pristatymas, manau, iš charizmos pusės pavyko gerai, bet mano pristatymo turinys šiaip sau. Esmių esmė, kad pristatinėjau, žinoma, vokiškai ir pavyko nestriginėti, nemikčioti. Tuo džiaugiuosi.

Rašau.

Buvau Vilniuje Home alone in concert su orkestru. Patiko. Jau iš Kauno Vilniun važiuojant ėmė gesti automobilis, parvažiuoti teko jau be vairo stiprintuvo, o kitą dieną užkurti nebepavyko. Tech. pagalbai automobilį užkūrus, pakeliui į servisą užgesau Tvirtovės alėjoje Kaune. Berods 6 juostų gatvė. Paslaugus tautietis nutempė iki degalinės, kur ramiai su kavute ir dešrainiu laukiau evakuatoriaus. Reikia pastebėti, kad šį stresą atlaikiau tikrai gan stoiškai. Matyti, kad nepirmas kartas.

Skaitau.

Nuo sausio 2 d. lygiai metus laiko dirbsiu psichiatrinėje Dortmunde (po to grįšiu neurologijon). Tikiuosi, kokį vieną kitą atvejį aprašysiąs. Mažumėlę neramu dėl krisiančių pajamų (pirmus mėnesius nebudėsiu, tad nebus to pajamų ,,boost“, kurį gauni už budėjimus), na, bet pasiruošiau, atsidėjau juodos dienos fondą. Kolegos gražiai išlydėjo, gavau dovanų.

Kiek mokiausi groti lūpine armonikėle, gavau pirmąjį, seniai išsvajotą NERF pistoletą. Labai daug visko, jau gėda prieš skaitytoją, pamanys, kad egoistas, ar dar ką. Visgi tiesiog archyvuoju gyvenimą, ateity bus įdomu puslapius pasklaidyti. Manau nuo 2025 m. stoic.lt neliks, paliksiu tik Substack.

Investicijose toliau pirkau VWRL ir lašelį kripto. Skaičiau Buliaus anatomiją . Sudėtingi tekstai, lietuviškai tokių kitur nematęs. Blogo autorius ne kartą užsiminė, kad investuoti linkęs tik į inv. instrumentus, kuriuos supranta. Toptelėjo, kad mano investavimas į Monefit platformą – aklas, tad naujų pavedimų ten nebedarysiu, nepaisant patrauklių 7,25% metinių palūkanų. (Net kiek gėda, nes matau gavęs 10,6€ iš referral)

Vis nenusiperku cold wallet, kad ten saugiai įkalinti savo kripto… Dalį Crypto stake’inu, nežinau to rizikų. Nežinau, kokią dalį crypto portfelio yra racionalu stake’inti. 100%? 50%?

Spurgytė

Gavau dividendų iš VWRL: 14,02€

Ketvirčio darbo pajamos netto: 14.965,16 € (skaičius, kiek išpūstas, netikslus, nes čia įskaičiuotos ir darbovietės kompensacijos už kursus)

Investing rate (investuota pajamų dalis procentais): 30 %. Investuota: 4 440 €. Šį ketvirtį perlipta 10 k € pelno iš investicijų riba.

Jei praeitoje apžvalgoje pasibėdavojau, kad kripto yra prasčiausiai performinanti mano portfelio dalis tai per pastarąjį ketvirtį padėtis pasikeitė kardinaliai, kripto investicijos šiuo momentu portfelyje yra vienos sėkmingiausių.

Interaktyvus grafikas: https://infogram.com/aktuelle-grafik-1hd12yxj80qxw6k?live

Interaktyvus grafikas, Parquet app: Stoic – Portfolio Übersicht | Parqet

4 thoughts on “2023m. IV ketv. investicijų ir dar šio to apžvalga”

 1. Labas, ačiū už tekstą.

  Ar VWRL dividentus gauni EUR ar USD?
  Kodėl pasirinkai Distributed vs accumulating fondo versiją?

  Ačiū už astakymą.

  1. Labas 🙂 Gaunu EUR, bet jie yra konvertuoti iš USD. Screenshot: https://prnt.sc/sm5Utfs7qlzU

   Distributed pasirinkau (berods buvau 2023 III ketv. apžvalgoje užsiminęs), nes atsibodo ,,accumulate’int” ir visiškai neraškyti investicijų vaisių. Be to, VOkietijoje, kur moku mokesčius, iki apytikriai 50 k distributing portfelio dydžio nebus taip, kad mokėsi daugiau mokesčių nei accumulate’indamas. Jei nori plačiau suprasti, užmesk akį į 2023 III ketv. apžvalgą.

   Visgi nesvarbu man tie mokestiniai dalykai, žinau, kad long terme nebus optimalu iš teorinės pusės, bet bėgant laikui imu suprasti, kad YOLO ir nusprendžiau karts nuo karto gauti išmokas, eisim su drauge, kur pakramtyti už divus, o ateityje pavyks ir paslidinėti nuvažiuoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *