Pradžia » Internatūra Vokietijoje

Internatūra Vokietijoje

Paskutiniame medicinos kurse yra būtina 5 mėnesių praktika, vadinama internatūra. Tris iš tų penkių mėnesių atlieku Vokietijoje. Praėjo jau daugiau kaip pusė jų.

Į Eisenach’ą (miestą, kuriame praktikuoju su grupiokais) išvažiavome keturiese su automobiliu. Po to prisidėjo dar trys, tad esame septyniese, kas yra fantastiška, nes bent man tai žymiai palengvina psichologinę naštą (vasarą atlikau Famulatur, t.y. praktiką, bet ne internatūrą, Bavarijoje, kur buvau vienas ir su dar mažiau kalbos žinių. Supratau, ką reiškia būti vienam svetimoj šaly, it’s bloody hard).

Noriu kažkiek papasakoti apie ją, nes pats, kai svarsčiau dėl internatūros Vokietijoje, ieškojau informacijos, kaip sekėsi vyresniems kolegoms čia, bet internete daug info nėra (yra Ievos Sakalauskaitės blogas, adreso nepamenu ir čia kažkiek apie rezidentūrą ir bendrybes: http://medialiai.blogspot.com/).

Kol nepamiršau, jei turi klausimų – klausk. Kaip vienas seneliukas vienvietėj palatoj (o pas tokius esančius vienvietėse aš praleidžiu daug laiko, nes mėgstu klausytis) sakė – immer fragen!

Ok, pradėsiu nuo aprūpinimo. Realiai standartinis PJlerio*paketas, jei domėjaisi tai žinai (damn, nenusprendžiu ar kreiptis į skaitytoją ,,tu” ar ,,Jūs”, so awkward): 400eur pro Monat (nevengsiu vieno kito vokiško įterpinio, pratinkis), gyvenamoji vieta (3min nuo ligoninės kambarys keturių kambarių bute, gyvenu su grupioku ir ispanu, kiti lietuviai draugai yra mano kaimynai gretimuose butuose), beje, yra viskas: indai, indaplovė skalbimo mašina und so weiter, tik Mikrowelle neturim. Ok, toliau: kostenlos Mittagessen (dar susiveikėm ir pusryčius, bet važiuodami nežinojom, kad juos irgi galim gaut tai čia jau above standart packet), darbo rūbai, which is baltos kelnės ir Kasack (dizainas kaip chirų pižamos viršutinės dalies, nežinau kaip pavadint lietuviškai). Galvojau, gal duos kokį apavą (buvo naivu, nes, kiek girdėjau, apavo niekur neduoda), bet klydau tai vaikštau su sportbačiais, stetoskopo irgi neimiau tai naudoju tą, kuris naudojamas spaudimui matuot (good enough).

* mus vadina ,,pėjotleriais”, o PJ reiškia – Praktisches Jahr tai yra tas pats, kas pas mus internatūra, Vokietijos studentams ji trunka metus.

Hmm, was sonst?

Vidaus telefonus turim. Patogu, kuomet eini pusryčiaut ir nori pasikviest draugą arba neturi ką veikt skyriui tai kitam, kuris kimarieren ir sakai: ,,ė nori paechoskopuot?”. Juo taip pat tave pakviečia į operaciją, kuomet turi asistuot.

Kambarys, vos atvykus. Iš pradžių buvo visiškas wow (šeštus metus barake gyvenu žymiai mažesniam kambary).

Žaliu žetonu pasižymim, kada ateinam į ligoninę, kada išeinam, pasiimam rūbus ir ,,mokame” už maistą. O žalias raktas išvis high-tech. Kiekvienam žmogui jis yra atskirai programuojamas, pvz., dabar esu bendrojoje chirurgijoje tai man atrakina to skyriaus duris, operacinių Umkleide, bet neatrakintų pvz., kokio tai vidaus ligų skyriaus durų.

Va, čia priglaudus chip’ą esi praleidžiamas pro duris, ten pasiimi rūbus (leidžia dvi poras vienu metu turėti), tada eini pro kitas duris, kažkaip nuskanuoja tuos rūbus (juose implantuotus dalykėlius) and that’s that.

Gydytojų kambarys n.y.
Beje, kas nežinot tai su ranka ar kompais jiems itin daug rašyt netenka, dalykus jie diktuoja, o sekretorės suveda.

Medikopteris yra ir skraido ganėtinai dažnai.

Pirkčiau, bet kasdien gaunu kostenlos Nutellos im Krankenhaus per pusryčius

Pareigos: Blutentnahme, Flexule legen (vadina ją ir Nadel ir Kanüle), vaistų suleidimas, jei mokėsi vokiškai tai galėsi daryt ir Aufnahme (ligoniui besigulant į ligoninę surenkama jo anamnezė, įvedamas kateteris, paimamas kraujas, padaromas general Untersuchung, pildomi popieriai), chirurginiuose skyriuose asistuoji operacijoms. Visa kita, iš esmės sekiojimas iš paskos. Šiaip visko, ko nemoki – išmoko ir viską ką moki, čia tau leis daryt, t.y., jei atvažiuosi mokėdamas padaryt Abdomen-Sono tai jie (Assistenzärzte) pamatys kartą, du, tris ir po to leis pačiam daryt. I’m 95% sure.

Atmosfera: nelabai galiu palygint su lietuviška, nes esu turėjęs Lietuvoj tik mėnesio praktiką pas ŠG tai ten buvo gerai. Na, o nelyginant, galiu pasakyt, kad hierarchiškumas yra juntamas ganėtinai menkai, everyone is damn friendly and helpful.

O, beje, pasirodo šitą ligoninė teikia ir vokiečių kalbos kursus, tad dviejose pamokose jau sudalyvavom. Nichts Besonderes, bet dar vienas pliusas.

Fragen?

EDIT: žinau, kad maža šaltinių, kur pasiklausinėti, tad dalinuosi šia grupe, joje pakankamai Vokietijoje praktikavusių studentų, kurie tikrai nepatingės atsakyti.

4 thoughts on “Internatūra Vokietijoje”

  1. Drąsiai. Pats praeitą vasarą buvau Famulaturoj Neumarkt i.d. OPf mieste ir žinau dar bent tris ligonines, kur buvo žmonės turėjo/turi Famulatur’as su apgyvendinimu.
    Bandau šitas ligonines surašyti, jas rasi apačioj kairėj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BetzlDpBl2iVOssU6I7ImIXxz_eJEWmLlE1fqfpv31o/edit#gid=0

    Man ieškant Famulatur vietos susidarė įspūdis, kad įv. vidligių ir chirurgijos Famulaturose apgyvendinimas būna ,,by default”, tas pats ir su dauguma kitų specialybių, nes Vokietijoje ligoninės neretai turi savo bendrabučius ar butus.

    Kitas reikalas yra su Allgemeinmedizin. Labai norėjau, ieškojau, bet neradau nieko, kas siūlytų Übernachtungsmöglichkeit, nes paprasčiausiai ŠG dirba kabinetuose, ne ligoninėse, kurios gali pasiūlyt apgyvendinimą.

  2. Simona Liolytė

    Nuostabu, kad atsiranda vis daugiau asmeninės patirties “publikuotojų”, ji išties labai reikalinga, tad ačiū. Šiuo metu baiginėju 5-tą kursą ir ketinu vasarą atlikti pirmąją praktiką Vokietijoje, įvardinau klinikos administratorei, jog keliauju su Erasmus+ bent 2 mėnesiams, bet ji peržvelgusi mano Lebenslauf vis tiek teigia, jog esą tai yra PJ ir atsiuntė visas su tuo gaunamas privilegijas (400 eurų pro Monat, kostenlos apgyvendinimas, maitinimas, apranga). Įdomu ar iš tiesų baigusi 5 kursus jau patenku į šią kategoriją (PJ), net ir vasarą, net ir 2 mėnesius:D Ar tai tiesiog nesusipratimas:D Labai dėkinga būčiau už atsakymą!

    1. Labas :)) Taip, tikrai būna, kai kuriose ligoninėse, kad pas juos visi PJlerio statusą turi. Štai tu turėtum famulante būt, bet būsi PJ, žinau ir tokių, kas po stud. baigimo išvažiavo praktikai (su tuo pačiu Erasmus+), turėjo būt hospitantais, bet gavo PJ statusą.
      Tai va, noriu patikint, kad nepirma šitoj situacijoj esi ir viskas čia ,,legit”.
      Belieka skėstelt rankom ir priimt 400 eurų…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *