Pradžia » FIRE Lietuvoje (atnaujinta 2019-11)

FIRE Lietuvoje (atnaujinta 2019-11)

Pastaruoju metu susidomėjau FIRE judėjimu. Tai angliškas akronimas ,,Financially independent, Retire early“. Šio judėjimo dalyviai ugdo frugal lifestyle , kas lietuviškai reikštų tiesiog taupumą bei pasyviai investuoja.

Ko gero, visiems girdėtas yra minimalizmas. Turiu omeny ne architektūros ir dailės stilių, bet gyvenimo būdą. Tai va, mano galva, FIRE= minimalizmas + pasyvus investavimas

Minimalistiniu gyvenimo stiliumi domėjausi jau kiek seniau, tad šios idėjos man nesvetimos. Investavimu taip pat domiuosi jau kelerius metus.

Supratimas, jog šių dviejų sričių nuoširdus inkorporavimas į savo kasdienybę gali suteikti man galimybę išeiti neribotų atostogų kada noriu, grįžti į darbo rinką kada noriu ir dirbti nebūtinai geriau apmokamą, bet mėgstamą darbą, prikaustė mano dėmesį prie šios idėjos jau kelioms savaitėms.

Taip, man FIRE nėra ankstesnis išėjimas į pensiją. Tai yra saugumas ir laisvė rinktis ką daryti su savo laiku.

Kaip pasiekti FIRE? Į detales sąmoningai nesileisiu, norintiems pasidomėti siūlau Mr. Baltic Moustache blog’ą (https://balticmustache.lt/musu-gyvenimo-pasirinkimas/). Jų blogas nuvedė mane į Mr. Money Moustache blogą (hence the name Mr. Baltic Mustache) https://www.mrmoneymustache.com/ ir į Povilo Panavo blogą http://povilas.panavas.lt/blogas/.
Neseniai sukūriau ir subreddit’ą https://www.reddit.com/r/FIRELithuania/, bet dar ir dabar nežinau, galbūt reikėjo kurti facebook page.
Mr. BM šią savaitę sukūrė forumą, kas manau ir taps pagrindine panašaus mąstymo žmonių rinkimosi diskusijoms vieta: https://balticmustache.lt/forumas/. Pats ten aktyviai dalyvauju.

Neseniai Mr. BM davė interviu verslo žiniose. Straipsniu buvo pasidalinta FB grupėje ,,Investavimas” https://www.facebook.com/groups/667049816729790/permalink/1698516826916412/
Labai nustebau, kad po post’u buvo tiek kritikuojančių komentarų. Manau, kad kritikai neįvertino to, kad pasiekus FIRE:
– nebūtinai yra visiškai metamas darbas;
– nebūtinai nutrūksta visos išorinės pajamos;
– sumažėja kai kurios išlaidos (pvz., transporto, nes nebereikia commute’int)

FIRE leidžia dirbti tau tiek, kiek tau patinka ir tokį darbą, kurį tu moki geriausiai.

Įtariu, kad tokį finansinį mąstymą Lietuvoje artimiausiu metu sutiksime vis dažniau: https://www.vz.lt/rinkos/2018/07/07/kur-ir-kaip-investuoja-lietuviai


Panašu, kad lietuvių domėjimasis investavimu auga ir tai yra reikalinga. Naudinga ir išganinga.

UPDATE: https://www.honestfire.lt/ joins the club!

UPDATE 2019-08: https://www.facebook.com/groups/firelt/ yra ir FB page, Norėtųsi, kad FIRE judėjimo populiarumas vytųsi, pvz., P2P populiarumą.
Reddit subreditt’as taip ir nepasiekė 100 subscriberių, BM forumas atsistojo solidžiai, bet forumas turi savų trūkumų, pvz., yra lėtas (žinoma pliusas toks, kad jame informacija archyvuojama ženkliai geriau, bet man norisi, tegu ir pasmalltalk’inti apie FIRE dalykėlius)

UPDATE 2019-11 Judėjimo populiarumas auga: buvo Tautvydo Marčiulaičio rant’ai FB: čia, čia ir čia, buvo laida Žinių radijuje, buvo laida Lietuvos radijuje. HonestFIRE ir BalticMustache, ko gero, abu turėjo straipsnius tiek Delfi, tiek Verslo žiniose.
Spalio mėnesio žurnalo ,,Investuok” rengiame kasmėnesiniame seminare vienas pranešimas buvo skirtas FIRE idėjoms pristatyti.

1 thought on “FIRE Lietuvoje (atnaujinta 2019-11)”

  1. Pingback: Trinity studija - vienas kertinių FIRE filosofijos akmenų 1/2 - Stoic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *