Pradžia » KISS principas

KISS principas

Mano portfelis atrodo daugmaž taip (atnaujinsiu iki gruodžio vidurio):

Pamatęs šią baranką (taip, matau, kiek daug P2P, taip baisu, bet teisinsiuos kitame įraše) prisiminiau KISS principą, kuriuo noriu pasidalinti.

KISS tai akronimas iššifruojamas į ,,Keep it simple and stupid” ar ,,Keep it short and simple”. Šis minimalistinis principas teigia, kad dauguma sistemų geriausiai veikia, kuomet jos yra kaip galima labiau supaprastintos.
Štai pas mane jau 4 P2P ir 2 NT sutelktinio finansavimo platformos, kurias vis mėgstu aplankyti, šį tą paspaudinėti. Prarandu pasyvumą investavime.

Forumuose pastebiu, kad kolegos, mano manymu, bereikalingai gilinasi į centus, nori išlaužti ,,tobulus” portfelius, abejoja dėl nedidelių sprendimų, vertina JAV ir Kinijos santykius ir pan.
Nujaučiu, kad yra vertingiau turėti principus ir jų aklai laikytis nei kaskart mėginti naujai vertinti situaciją (pvz., trijų ETF Bogle rekomenduojamas portfelis plius nebandymas time’inti market’o vietoj laiką kainuojančios išsamios rinkų padėties analizės ir atitinkamų veiksmų).

Jei skaitytojas nepritaria pastarajai pastraipai, būtina išsiaiškinti, ką man reiškia ,,vertingiau”. Šiuo atveju man tai reiškia mažesnę tikimybę įvelti jausmus ir šališkumus į investavimą (kurie, sutikime, yra neigiamos jėgos investavime) ir panaudoti mažiau laiko. Štai dabar jau galima nepritarti.

Šis įrašas neturėjo būti apie investavimą. KISS principas ganėtinai universalus. Spręsdamas, rodos, sudėtingą problemą prisimenu šį principą ir neilgai trukus randu sprendimą nereikalaujantį didelių resursų.
Apskritai savo būtį stengiuosi dėlioti šiuo principu. Paprasti drabužiai, nedaug hobių, nedideli planai kiekvienai dienai, multitask’inimo vengimas ir t.t.
Manau, vertinga.

3 thoughts on “KISS principas”

  1. Labai palaikau. Paprastas maistas (vienkomponenčiai pirkiniai, kiaušiniai, sūris, duona, daržovės, bet ne mišrainės ir pusfabrikačiai), paprasti drabužiai, jų nedaug, automobiliai su mažai mygtukų. Kelionės be detalaus plano. Investicijos tik iš kelių pozicijų, pelningumas tik protingoje – vienženklėje zonoje. Čia gal man, jaunesni geidžia daugiau, jie turi laiko sudegti ir pakilti

  2. kažkokią mišrainė. ETF su p2p dar sutelktinio finansavimo. Skirtingi produktai. Aš linkęs bendrą portfelį dalinti į gabalus (NT, ETF, akcijos, p2p ir sutelktinis (biudžetas kartu, bet pelningumą stebiu pagal atskiras kategorijas).Po to skyla į smulkesnes dalis (pvz NT: butas Nr. 1, Nr. 2 ir t.t., ETF , sutelktinis su p2p). Maždaug taip: tada galima stebėt “kas eina”, o kas ne ir permetinėt, jei kažkur grąža netenkina. Kartais visa turto klasė praranda buvusį pelningumą, o kartais tik jos atskiras vienetas (pvz. netikęs konkretus pirkinys – ar tai būtų butas, ar akcija ar p2p investicija į nepatikimą platformą).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags: