Pradžia » 2023m. I ketvirčio investicijų ir dar šio to apžvalga

2023m. I ketvirčio investicijų ir dar šio to apžvalga

Buvau Kelne dviejų dienų mokymuose, buvau Amsterdame su mama, matėm Rembrandtą ir daug dviračių. Buvau Briusely, buvau neurologijos mokymuose Dortmunde du, jei ne triskart. Buvau mokymuose ir Kelne, prie katedros jau net nebeėjau, ,,ant tiek išponėjęs”, kad nė nebedomina. Jausmas, kad kuo daugiau išmokstu, tuo mažiau žinau. Atsakingai sportavau ir sužaidžiau kokias 20 valandų Assassin’s Creed Odyssey ir Lego Star Wars. Užsiimu psichoterapija online, 40 €/val, visai nieko. Sako, kad labai save spaudžiu, netikiu, bet klausau ir deduosi makaulėn. Skundžiuosi, kad per daug laiko iššvaistau, sako – nei iššvaistai nei ką, poreikių turi visokių ir pas tave viskas dar normos ribose. Susiradau, kur atlikti psichiatrijos rotaciją (1 metai neurologams būtini) – jei, kam įdomu – Marien Hospital Dortmund-Hombruch. Girdėjau ten neblogai, naktelės ramios, bet ir pinigėliai už tas nakteles mažesni. Pradedu 2024.01.01. Bandau deklaruoti mokesčius pats. Pažiūrėjau John Wick 4. Tuoj skrisiu į Lisaboną ir Portą, pradėjau skaityti Remarko ,,Naktis Lisabonoje”. Vėlgi viską surašius atrodo labai turiningas gyvenimas, kasdienybėje taip neatrodo.

Visdar karts nuo karto skiriu kelioliką minučių pasimokyti greičiau spausdinti nežiūrint į klaviatūrą. Išbandžiau DVORAK klaviatūrą (kitoks raidžių išdėstymas nei mums įprastoje QWERTY), bet supratau, kad man neverta, nes darbe visur QWERTY klaviatūros (Vokietijoje QWERTZ tiesą sakant).

Asmeniniams finansams sekti atsisiunčiau naują App, kuris transakcijas iš mano kortelių pamato automatiškai, grynuosius naudoju tik valgykloje, tad tik tai teliks app’san įvesti. Visgi nežinau ar bepavyks taip tiksliai kaip iki šiol registruoti savings rate, nes kaip įplaukos registruojami ir įvairūs skolelių grąžinimai ir panašiai, kas iškreipia pajamas (tariamai atrodo, kad gauni daugiau įplaukų nei iš tikrųjų) tad bus matyt. Bet kuriuo atveju turiu pripažinti, kad nebeturiu tokio didelio užsidegimo viską registruoti kaip seniau, nes tendencijas jau žinau mintinai, investicijose irgi menkai, kas naujo teįvyksta. Galimai nustosiu dalintis portfelio dydžiu. Dar permąstysiu šitai.

Finanzguru logo, nežinau ar lietuviški bankai jame integruoti. Vokiški, tuo tarpu, taip.

Visgi šįkart viena naujovė portfelyje įvyko. Investavau 1000 EUR į SmartSaver (atsargiai, įdėjau savo refferal, jei kas nuspręstų registruotis, nors tai nėra rekomendacija). Nusprendžiau pabandyti, nes tai iš esmės Bondora Go and Grow tik su 7% palūkanom…beigi, ko gero, didesne rizika.

Teks kiek susispausti, dėl infliacijos ir energijos kainų kilimo investuosiu kiek mažiau per mėn. Ne ≈1800 Eur/mėn, bet ≈1500 Eur/mėn.

Emerging markets ETF’as pagaliau persvėre Bondora Go and Grow, 1,75 % naujajam Monefit.

Ketvirčio pajamos: 13 885 € Ketvirčio išlaidos: 8 535 € Ketvirčio savings rate: 38,5 %

Viso investuota: 51 558 € (+7 000 € nuo gruodžio pab., t.y. investavau daugiau nei sutaupiau)

Vertė: 57 302 € (+10 772 € nuo gruodžio pab.) Pelningas ketvirtis.

8 thoughts on “2023m. I ketvirčio investicijų ir dar šio to apžvalga”

 1. Labas. Dėl savęs spaudimo – pats bandau su tuo kovot, čia, galbūt, mūsų studijos su perdėta konkurencija bei profesija, kurioj “niekada negali nustot mokytis”, prisidėjusios prie iškreipto “hustle mentality” susiformavimo.

  Šiuo metu baiginėju medicinos studijas ir planuoju tolimesnę karjerą Vokietijoje. Kadangi į kliniką, kurioje atlikau praktiką vasarą, važiuoti dirbti nenoriu, jau kuris laikas žiūrinėju darbo skelbimus ir renkuosi ligoninę, kurioj rudenį galėčiau pradėti Hospitation, o išsilaikęs FSP – neurologijos Weiterbildung. Akį patraukė ir jūsų Unna klinika, atrodo gražiai struktūrizuota Weiterbildung, neblogos hospitacijos salygos. Kokia šiuo metu situacija skyriuje su personalu, kiek budėjimų turit per mėnesį? Be to, ar normalu siųsti Initiativbewerbung dar nebaigus studijų? 😀

  1. Aha, skamba logiškai: medikų,,hustle mentality” plius kapitalizmo siūloma,,hustle mentality”. Fatal combination.

   Su personalu kaip ir visur, vietos naujam kolegai atsirastų, o lietuviui, manau, tuo labiau. Iš dalies todėl, kad užrekomendavau, iš dalies todėl, kad čia ir vokiečiams menka paslaptis, kad rytų europiečiai dirvelę arti geba. 3-4 pariniai per mėnesį.

   Initiativbewerbung kodėl ne. Šita klinika neprameta galimybės pati kolegą užsiauginti, yra bendrabutis.

 2. Ok, ačiū už info 🙂
  Beje, gal turi kažką iš Fachliteratur parekomenduoti, kas pačiam smagiausiai skaitosi?

  1. Neurologisch topisch Diagnostik – ko gero, būtinas skaitinys ir gan aiškiai parašyta knyga. Taip pat dėmesio vertos Leitlinien von deutsche Gesellschaft für Neurologie, bet jos ne taip smagiai skaitysis.

 3. Visą gyvenimą dėkingas tokiems kaip Jūs. Dirbti gydytoju, pamainomis, naktimis, klausyti pacientų ar jų šeimos narių pliurpalų yra žygdarbis. Dabartinis gydytojas neabejotinai daug labiau apkrautas ir mažiau romantizuojamas nei koks 19 amžiaus dėdė, kurį vargu ar kas būtų drįsęs į teismą paduoti dėl gydymo komplikacijų. Savęs tokio įrėminto grafikais neįsivaizduoju, ir labai dėkingas, kad yra norinčių jais būti. Mūsų nyki kasdienybė dabar tokia lengva, maistas kelia tik nutukimo problemą, pinigių stygius dažniai reiškia tik mažiau blizgučių, o turtingoje Europoje padauginę vaišių ar pramogų kviečiasi gritąją net dėl šventos ramybės. Sėkmės Jums!

  1. Klausiam dažnai savęs ar tas savęs įrėminimas darbo grafiku ir budėjimais yra normalu, ar ir ,,9 to 5” darbuotojai taip įkinkyti jaučiasi. Ko gero, kitaip, bet irgi įkinkyti.

  2. Labai noriu paantrinti, nes daug mūsų taip galvojame – gydytojų darbas tikrai sunkus ir turi didelę prasmę. Be jūsų – nebūtų mūsų! Ačiū.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *