Perskaitęs šį kūrinį iškart buvau priblokštas. Retai eilėraščiui suprasti užtenka vos dukart jį perskaityti. Toks man yra Bukowski’s – perskaitei ir palinksėjai galva, nes supratai ir neprieštarauji.
Henry Charles Bukowski (1920 – 1994) buvo vokiečių kilmės JAV rašytojas. Dažniausiai jo kūriniuose pasakojama apie paprastus skurdžių amerikiečių gyvenimus, apie patį rašymą, alkoholį, santykius su moterimis, darbo sunkumą ir nuobodumą, ir arklių lenktynes.
Senis Bukowski’s gėrė daug. Daug ir ilgai. Tėvas jį vaikystėje mušė tokiu pačiu principu. Dirbo paprastus darbus. Full-time rašytoju tapo būdamas 49-erių.
Žinutė viduje
Nepaisant to, kad ir koks ,,kietas” ar ,,šaltas” žmogus atrodytų iš šalies, jo viduje yra asmenybė pilna sentimentų ir emocijų. ,,Bluebird” (mėlynasis strazdas) negali išskristi, nes to neleidžia socialinės normos, pagal kurias, ašaros (ir visa kita, ką strazdas simbolizuoja) yra silpnumo ir pažeidžiamumo ženklas. Džiaugiuosi, kad ši nuostata nyksta.
Sąsajos su autoriaus patirtimi
Bukowski’s savo nelengvos vaikystės metu, matyt, išmoko laikyti savo emocijas savy ir taip išsivystė jo būdas atrodyti šiurkščiai ir grubiai iš išorės.
Vis dėlto, bėgant metams, Bukowski’s suprato, kad jo jautrioji dalis visada yra su juo; jis išmoko tai pastebėti ir priimti. Priimdamas jis taip pat supranta, jog laiko tą dalį paslėptą nuo aplinkinių, bet intymiai ją išgyvena vienumoje. Visa tai atskleidžia vyro agoniją išgyvenant stigmą ,,vyrai neverkia”.