Pamačiau šitą seną gerą ir nusprendžiau pasidalinti bei kiek paanalizuoti. Visų pirma noriu paminėti, kad dėstomos mintys bus bendri, generalizuoti principai, kurie yra pažeidžiami įvairių racionalių argumentų.
Vieną algoritmo trūkumą iškelsiu pats. Duodamas klausimas ,,Can you do something about it?”. Yra aibė situacijų, kuomet nėra aišku, kad tu gali kažką padaryti, eg., padėti žmonėms pabėgėlių stovyklose. Galėčiau vykti teikti ten humanitarinę pagalbą, bet vargu ar tai darysiu. Arba galėčiau ištraukti draugą iš skolos, ar slaugyti giminaitį sergantį vėžiu ar monitoruoti alkoholiką draugą (alkoholizmu serga 4,1% populiacijos, įtariu, kad ši liga yra per retai diagnozuojama). Ar aš darysiu nors vieną iš išvardintų dalykų?
Ganėtinai akivaizdu, kad ne, nes tokių pavyzdžių kiekis yra begalinis ir to supratimas veda mane prie prielaidos, kad naudingiausias pasauliui būsiu būdamas ten kur esu, siekdamas to, ko visad siekiau, o ne investuodamas save tiesiu taikymu į kažkokią konkrečią situaciją. Dėl šios priežasties (kad ir kaip neaiškiai ją išdėsčiau), klausimą ,,Can you do something about it” keisčiau klausimu ,,Will you do something about it?”
Šis nedidelis pakeitimas eliminuoja mano išdėstytą algoritmo silpnąją vietą (taip, jų yra ir daugiau).
Manau, kad šis algoritmas gali teikti tvirtą atspirties tašką pradedančiajam stoikui, pagelbėti analizuojant savo esamas emocijas ir užkertant kelią skubotoms ir negelbėjančioms būsimoms.